NUKAT to INFORMACJA

Długa lista lektur? Nie wiesz, czy wszystko znajdziesz w swojej bibliotece? Nie masz czasu na przeszukiwanie katalogów kilku bibliotek?
Jest na to sposób!
Zajrzyj na http://katalog.nukat.edu.pl/search/query?theme=nukat

Z dowolnego miejsca na świecie uzyskasz dostęp do informacji o zasobach wielu polskich bibliotek naukowych i akademickich. Dowiesz się, w której bibliotece daną książkę, film, nuty albo czasopismo możesz wypożyczyć, obejrzeć na miejscu albo poprosić o wypożyczenie międzybiblioteczne.
Z katalogiem NUKAT oszczędzasz czas, w jednym miejscu masz wiele bibliotecznych katalogów.

NUKAT to katalog centralny, który w jednym miejscu udostępnia informacje o zasobach ponad 130 bibliotek naukowych w Polsce (w tym Biblioteki Uniwersyteckiej UJK). Zamiast czasochłonnego przeglądania wielu katalogów bibliotecznych wystarczy kilka kliknięć w katalogu NUKAT. Przy każdym opisie bibliograficznym publikacji jest lista bibliotek, które mają ją w swoich zbiorach. Linki przeniosą Cię do katalogów tych bibliotek, gdzie możesz sprawdzić dostępność publikacji i, jeśli jest to możliwe, zarezerwować ją lub zamówić w wypożyczalni międzybibliotecznej. W wielu opisach znajdziesz linki do elektronicznych wersji dokumentów, z których od razu możesz skorzystać. W katalogu NUKAT znajduje się już ponad 3 mln opisów publikacji – książek, czasopism, e-booków, filmów a nawet map, starodruków i plakatów.
Katalog NUKAT istnieje już 13 lat, a od niedawna udostępnia nowy interfejs katalogu, który obsługiwany jest za pomocą oprogramowania Chamo firmy VTLS (Innovative). Chamo jest tzw. katalogiem następnej generacji, gdzie kładzie się nacisk na wyszukiwanie typu google (jedno okno wyszukiwania, dowolne słowo z opisu publikacji), przy jednoczesnym zachowaniu możliwości wyszukiwania zaawansowanego i wyszukiwania przez hasła. Aby zawęzić wynik wyszukiwania
w wyszukiwaniu podstawowym należy posłużyć się systemem faset (język, miejsce i rok wydania, typ dokumentu, temat) albo dodać dowolne słowo, które ma występować w wyszukanych opisach publikacji. W opcji wyszukiwania zaawansowanego jest możliwość skorzystania ze szczegółowych filtrów, a ponadto każde otrzymane wyniki w wyszukiwaniu podstawowym i zaawansowanym można szeregować wg kilku kryteriów (autor, tytuł, data wydania, data dodania opisu do bazy).
Jeśli potrzebujesz pomocy w poruszaniu się po nowym interfejsie katalogu NUKAT zajrzyj do instrukcji, które znajdują się na stronie katalogu lub skontaktuj się na czacie z pracownikami Centrum NUKAT Zawsze chętnie pomogą!

data utworzenia: 09-10-2015
Na skróty
Kontakt

Biblioteka Uniwersytecka w Kielcach
ul. Świętokrzyska 21e, Kielce 25-406

tel. 41 349 7180 (wypożyczalnia)
tel. 41 349 7164 (Ip wolny dostęp: książki)
tel. 41 349 7172 (IIp wolny dostęp: czasopisma)
tel. 41 349 7155 (sekretariat)
fax +48 41 349 7158