Szlachetna PACZKA

RAZEM ZMIENIAMY ŚWIAT NA LEPSZE! Podobnie jak w ubiegłych latach Biblioteka Uniwersytecka bierze udział w akcji “Szlachetna PACZKA” - ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy. Możesz przyłączyć się do naszej świątecznej paczki dla rodziny, którą wybraliśmy. Można składać zarówno dary rzeczowe jak i środki finansowe. Jeżeli chcesz pomóc zapytaj pracownika Biblioteki jak możesz to zrobić.

Opis rodziny

Pan Jan (52 l.) samotnie wychowuje dwie córki - Julkę (17 l.) oraz Zosię (13 l.). Rodzina mieszka w jednopokojowym mieszkaniu z łazienką na korytarzu. Sytuacja pogorszyła się wraz ze śmiercią partnerki pana Jana. Wówczas zaczęły się również  problemy zdrowotne mężczyzny - m. in. dna moczanowa, przepuklina kręgosłupa, choroba stawów kolanowych, zaćma, które w dniu dzisiejszym uniemożliwiają mu podjęcie pracy. Pomimo swoich problemów pan Jan stara się podejmować prace dorywcze w myjni samochodowej u szwagra, jednak często kończy się to pogorszeniem stanu zdrowia mężczyzny. Rodzina utrzymuje się z zasiłku rodzinnego, zasiłku dla bezrobotnych oraz pieniędzy z programu 500+. Po odliczeniu kosztów utrzymania oraz lekarstw rodzinie zostaje 387 zł na jednego członka rodziny.  Sam Pan Jan nie stracił nadziei na lepszą przyszłość dla swoich córek. Jak wspomina - najważniejsze jest dla niego dobro dziewczyn. Rodzina mimo wszystkich trudności wspiera się i najważniejsze jest dla nich to, że są razem. Mężczyzna stara się zapewnić jak najlepszą przyszłość dla córek, załatwił im nawet korepetycje z matematyki oraz angielskiego. Julka marzy o tym, aby w przyszłości być recepcjonistką w prestiżowym hotelu, natomiast marzeniem Zosi jest zostanie znaną siatkarką.  Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wymienia żywność oraz odzież. Dzięki temu będzie mogła zaoszczędzić pieniądze na inne wydatki. Będzie również wdzięczna za 2 fotele rozkładane do spania, ponieważ w tym momencie Zosia oraz Julka śpią na jednym tapczanie, a w mieszkaniu jest zbyt mało miejsca, by wstawić tam dwa łóżka.

Potrzeby rodziny

Odzież Pan Jan martwi się, że Julka i Zosia nie będą miały ciepłej odzieży w okresie zimowym. Fotele rozkładane. W tym momencie Julka i Zosia śpią na starej i wąskiej sofie we dwie, a Pan Jan śpi na kanapie obok.

Żywność trwała:herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach.

Środki czystości:   proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów, mydło do higieny intymnej,

Inne:dezodorant spray, krem natłuszczający, krem do rąk, płyn micelarny, pomadka ochronna,  pianka do golenia, odżywka do włosów, maszynki do golenia dla Pana i dziewczyn.
 

Odzież:

Julka, rozmiar: S, 164 cm wzrostu

Rodzaj odzieży: zimowe Kategoria: spodnie jeansy, kurtka

Rodzaj odzieży: przejściowe Kategoria: bluzki (długi rękaw), wkładane przez głowę 

Rodzaj obuwia: zimowe, trzewiki, rozmiar 38

Zosia, rozmiar: S, 168 cm wzrostu

Rodzaj odzieży: zimowe Kategoria: spodnie jeansy, kurtka 

Rodzaj odzieży: przejściowe Kategoria: bluzki (długi rękaw), wkładane przez głowę

Rodzaj obuwia: zimowe, trzewiki,  rozmiar 39

Jan

Rodzaj odzieży: zimowe spodnie jeansy  rozmiar W37, L30 

Rodzaj obuwia: przejściowe półbuty  rozmiar 42

Uwagi: codzienne, wygodne półbuty, nieprzemakalne

Pomoce szkolne:

zeszyty, przybory do pisania, kredki, piórnik, zestaw geometryczny x2.

Wyposażenie mieszkania:

kołdra, koc, ręczniki, pościel, poduszka, prześcieradła x 3.

Brakujące sprzęty:    2 x rozkładany fotel lub sofa lub 1 x podwójna sofa rozkładana.

Specjalne upominki:książka "Zemsta" A. Fredry, mikołajkowe paczki ze słodyczami, bajki na DVD: Mrówka Z, Król Lew, Tarzan, film o pszczołach.

 


 

data utworzenia: 21-11-2017
Na skróty
Kontakt

Biblioteka Uniwersytecka w Kielcach
ul. Świętokrzyska 21e, Kielce 25-406

tel. 41 349 7180 (wypożyczalnia)
tel. 41 349 7164 (Ip wolny dostęp: książki)
tel. 41 349 7172 (IIp wolny dostęp: czasopisma)
tel. 41 349 7155 (sekretariat)
fax +48 41 349 7158